Saturday, September 7, 2013

Hello, My Name is Milena Draper. Cause I Drape Things - חצאית מקסי בדיגום חופשי


שלום לכולם :)

איך עבר החג? אכלתם מספיק? נחתם קצת?

אני מתה על החגים היהודיים האלה.. במיוחד את הימים לפני, שכולם מתרוצצים בין החנויות, וקונים מצרכים ומתנות. יש אווירה של שפע ושל נדיבות, ואפילו אם החשבון בנק לא מלבב, אנשים נותנים אחד לשני מכל הלב. אנחנו חגגנו את ראש השנה עם המשפחות יחד ואפילו שפעם זה יכל להראות לי כתיק רציני, הצלחנו לשרוד ואפילו ליהנות מהחברה אחד של השני. כשמתחנתים מתחילה להיווצר אלכימיה משפחתית חדשה ולוקח זמן והרבה כוונות טובות עד שהשילוב הזה מתחיל להשמיע מוזיקה. ישראל היא מדינה מאוד משפחתית, מלאה באימהות יהודיות, דודות וסבתות וכו ולפעמים קשה להרגיש שאתה יכול ממש לפרוס כנפיים ולעשות מה שאתה רוצה, כמו מה שנגיד מרגישים בניו יורק. אבל אז' כשכן יוצא לך לעוף קצת החוצה ולהרגיש את העולם, פתאום נורא נעים לחזור למקום שאתה מרגיש בו בבית, ולהתפנק מהחיבוק והפינוק המשפחתי. וגם אחרי שאוכלים כל יום אוכל תאילנדי, סיני, יפני וסינגפורי (ואף חוטפים קלקול קיבה אחד בדרך) פתאום גם הגיפילטע פיש לא כל כך נורא :) 
סתם, למען האמת אני אוהבת גפילטע פיש, אבל אתם יודעים למה אני מתכוונת..Hello guys, and by guys I mean you girls:)
We are in the middle of the Jewish holidays over here, which means family, lots of cooking, eating and presents people give each other. I love this time of year, especially the time before the Rosh HaShana, when the streets are full of people buying groceries and presents and everybody is calling everybody else on the phone to wish a happy and sweet new year. I wasn't always as positive about it.. Israel is a very family oriented place and a pretty small country, which often might feel a little too much - too close, too involved, not enough space to really spread your wings and live as you you wish. All the moms and the aunts and the friends of the family having advice for you..:) Imagine that.. But there comes a time, especially after one has had some sufficient travelling time, that coming home feels good. Our families spent the holiday together and what do you know, it was actually quite nice. 


את התמונות האלה צילמנו עדיין בקו פי פי, אחרי שהצלחנו לטפס לנקודת תצפית במעלה האי. מקום די עוצר נשימה, אך לא מאוד פרטי' כפי שאתם רואים:)
הפעם מדובר בחצאית בעיצובי, שכרגיל גזרתי ותפרתי בעצמי, בשינוי אחד קטן. במקום  עבודה על גזרה על הנייר, את הדגם החצאית הזו יצרתי ישר על הבובה.  מדובר ב4 מטרים של בד ויסקוזה משובח, במקור מנחלת בנימין (יש כמה דברים שאנחנו יכולים יכולים להיות גאים בהם, ומבחר הכותנה והויסקוזה שאפשר למצוא בארץ בחודשי קיץ, הוא אחד מהם).
החצאית הזו היא חלק מהדגמים שאני מפתחת למכירה, ואשמח לשמוע אם אתן- קוראות הבלוג היקרות, מתחברות לסגנון הזה ואם גם לכן יש חשק בלתי מוסבר למקסי, כמו לי. 


These photos were still taken at Koh Phi Phi, after we managed to climb all the way to the view point. The place was quite breathtaking, but as you can see not so private..:)
This time I'd like to share with you a skirt I made, which was born out of my imagination right on the dress form. This design is a part of my first collection that I plan to make available for sale, and therefore I'd really like to hear your opinion. I have been drafting and experimenting with patterns for a while now (unfortunately not being able to show you all on the blog) but after taking Paul Gallo's classes on craftsy, I feel especially liberated. Draping and sewing right from the dress form became one of my favorite work processes. I would really recommend it to anyone wishing to experiment with his/ her own designs.
החלטתי שאני הולכת לתת סיכוי השנה לאהבה שלי לתפירה ולמלאכת יד, וגם לתת ביטוי לצורך שלי ליצור. ולכן, אם הכול יהיה בסדר, אחרי סוכות אתחיל להציע קבוצות קטנות ללימוד תפירה ודיגום בסיסי בביתי, וגם אוציא קולקציית קפסולה ראשונה לרחבי הרשת. למעשה אתן תוכלו לבחור לבד, אם אתן רוצות לקנות את הבגדים מוכנים או להשקיע קצת זמן בלימוד עשייתם לבד. 
משהו בשילוב הזה עושה לי טוב. ומה אתן אומרות?

I decided to give myself a chance to do what I enjoy so much and combine my love of sewing with the desire to design. Hopefully it will all work out and I will still be able to keep this blog interesting for the sewing community. 
Have a great weekend and a week to follow, and let me know what you think :)

xx
 Shana Tova!
שנה טובה לכל קוראי הבלוג. שתהיה מספקת, מאתגרת ובעיקר מבורכת:)
3 comments:

  1. ממש נחמד. אני אישית הייתי רוצה משהו כזה אבל קצת יותר בקצר,אבל אין לי סםק שיקנו ממך את החצאית המהממת גם כמו שהיא! יופי מחכה שתציעי דברים למכירה! סשה סלונימסקייה

    ReplyDelete
  2. מהממת, את והחצאית!

    ReplyDelete

תודה לכל המגיבים :) I love reading your comments!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...