Thursday, February 27, 2014

A Peek Into The Circle Skirt Workshop - הצצה לסדנת חצאית פעמוןבשבוע שעבר העברתי את הסדנה השנייה בסדרת המתחילות, וזו סדנת בתפירת חצאית שמש. עדיין לא הספקתי לפרסם כאן פוסט מפורט על מה היא כוללת ואת החצאיות להשראה, אבל אתן יכולות להציץ באלבום בפייסבוק ובלוח פינטרסט שלי המוקדש לחצאיות האדירות האלה.
הבנות החליטו לעשות חצאית פעמון (חצי שמש), או חצאית "קליוש" בעגה המקצועית, הרוסית.
:) אני מדמיינת איך אתן עכשיו אומרות את זה עם מבטא. סתם, האמת היא שכמו הרבה מושגים באופנה, המילה באה מצרפתית - cloche.אם חצאית הכיווצים מבוססת על חיבור בין מספר מלבנים, גזרת חצאית שמש מבוססת על עיגולים, וחישוב קוטרם. אנחנו יכולות לעשות חצאית מעיגול שלם (שמש), חצי עיגול (פעמון), או רבע עיגול (חצי פעמון). אנחנו יכולות גם לעשות חצאית משני עיגולים או יותר, ולקבל את הנפח המדהים הזה של הנשפים(תחשבו וואלס), או אם נעלה מעט את גובה המכפלת, כמו החצאיות של דיור מאמצע המאה ה20. בפוסט הבא על הסדנה שיכיל תמונות להשראה, אני אתן לכן דוגמאות לנפחים השונים. 
איזה חמודות הבנות? אלכס (למעלה) בחרה לעשות חצאית מקסי, והביאה בד כותנה של מטיילות (הכותנה הזו נקראת coated cotton באנגלית, היא מכוסה במין גימור שהופך אותה לקצת יותר עמידה ב.. נגיד - אתגרי החיים, ולכן הרבה מהמכנסיים ובגדי הספורט שלנו, באופן כללי, עשוים ממנה).  
אירה הביאה ויסקוזה נשפכת בצבע כחול כהה, ובחרה באורך קצת מתחת לברך, שגם מספיק צנוע בשבילה וגם מחמיא מאוד.
ישר רציתי לעשות את החצאיות האלה גם. כאילו שאין לי מספיק :)

אני מתה על האופן שבו היא זוהרת פה.

הנקודה החשובה להבין בגזרת חצאית מסוג שמש היא שהיא חובקת אותנו באיזור המותניים, אך בעלת נפח רב למטה. הצורה הזו לא מוסיפה נפח מיותר באיזור הבטן (שחלקנו מאוד חוששות ממנו, בגלל כל שטיפות המוח לרזון שעברנו), אבל מצד שני מלפפת את הירכיים בצורה המדגישה את נשיותם, בזכות הנפילה האלכסונית של הבד.

וזו בעצם הנקודה השניה החשובה, שגם הופכת את החצאית הזו לקצת מורכבת יותר לתפירה, לפחות בתחילת הדרך. האלכסון גורם לבד לשנות צורה ולכן חייבים לתת לחצאית כזו להיתלות לפחות לילה לפני שעושים לה מכפלת, וגם לשלוט במכונת תפירה מספיק כדי להיות מסוגלות לתפור במעגל. יש לה גם סוגים מיוחדים של מכפלות, המשתנים לפי משקל ועובי הבד.דובי הכלב מאוד אוהב אורחים. כאן הוא פורש למנוחת צהרים ועושה לי ריגשי על זה שאני מצלמת אותו. 
הסדנה מורכבת משני מפגשים, כשבחלק הראשון אנחנו מחליטות על הנפח ומציירות את הגזרה, אני מסבירה על מאפייני בדים ומלמדת לגזור נכון, והחלק השני מתמקד בתפירה. אחח, תפירה.. הכי הכי כיף.התחלתי קצת לנסח את הפילוסופיה מאחורי נקודת המבט שלי על התחום.., והגעתי למסקנה שאני לא מלמדת תפירה. אני מלמדת תפירה אהבה. זה כמו תפירה.. אבל, יותר עמוק. עובדה שבטח קשורה להיותי פסיכולוגית:), ולדגש שאני באופן אישי שמה על החוויה. אבל אני אדבר על כך יותר בהמשך, שיהיה לי יותר ברור כיצד לנסח את זה :).
שוב יותר מדי סמיילים בפוסט אחד, יגיד לי בן זוגי. .. מה אני אעשה, אני לא סתומה, אבל אני באמת מחייכת הרבה.אירה בחרה לעשות גומיה למעלה, אז לימדתי אותה את זה, ואלכס חיברה חגורה ועשתה רוכסן צדדי. הכיסים הפעם היו patch pockets (אם להם יש שם בעברית, בבקשה תגלו לי. כיסי טלאים?) - כלומר כאלה שנתפרים מבחוץ. זה מראה יותר ספורטיבי ומתאים לבד ולאופי החצאית. 

אגב, החצאית נסעה עם אלכס לסרי לנקה אתמול, ואני מקווה לקבל משם תמונה במהלך החודש. אני הצעתי להצטלם עם כובע קש גברי בסגנון קרוקודיל דנדי  (תראו אני מוסיפה לינק, כי אני פשוט לא מאמינה שקוראות הבלוג הן זקנות כמוני.. ), אבל אלכס בטח תפתיע אותי עם סטיילינג מגניב משלה.


את אירה ועוד כמה מהמשתתפות מהסדנאות האחרונות אני אראה לכן בהמשך. אני ממש נהנית לראות אותן מבסוטות מהחצאיות שלהן, וגם מההתנסות מאחורי המצלמה שאני מכוונת ללעזור ל"אלילה הפנימית" (inner goddess) שלהן לצאת החוצה . אני אומרת- אם אתה לא יכול לקבל את זה מהסביבה - היה זה. 


תמונה אחרונה מוקדשת לדובי, כי הוא לא אוהב כשהולכים. הכלב הזה לימד אותי שכל הרגשות "הפתטיים" שלי הם אנושיים ולגיטימיים לחלוטין.מה גם שהוא לעומתנו, בני האדם, שוכח מהר ותמיד חוזר למצב רוח טוב. 
בשבוע הבא אני אפרסם תאריכים לסדנה הבאה, שתהיה במרץ ואספר לכן על עוד שתי סדנאות וחצאיות שאתן יכולות ללמוד לעשות איתי ברמת מתחילות.

בהמשך תהיה גם סדנה לתפירת שמלה, מכנסיים וסריגים, ולקראת סוף השנה אני מקווה שנגיע גם לז'קטים ומעילים. יש למה לצפות.

תשאירו לי תגובות לגבי כל מיני דברים שהייתן רוצות ללמוד, מה אתן כבר יודעות ולאן הייתן רוצות להגיע.
זה יעזור לי גם להתאים את הסדנאות וגם בכתיבת הפוסטים בעתיד. 

ביי בנתיים,

שיהיה לנו טוב.

מילנה
No comments:

Post a Comment

תודה לכל המגיבים :) I love reading your comments!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...